Brīdinājums Lai nodrošinātu vislabāko Dizaina Paklājs interneta lapas darbību, mēs izmantojam sīkdatnes. Ja turpini izmantot šo interneta lapu, tu piekrīti lietot mūsu sīkdatnes jeb cookies Pieņemt

Svarīgi, ka dzija, ko izmanto veidojot paklājus, ir vērpta ar siltuma fiksāciju jeb Heat Set, kas ir ļoti būtiski, lai tā būtu stabila un pastāvīga.

Dziju vērpjot tam ir izšķiroša nozīme, jo no tā ir atkarīga paklāja pašaizsardzība pret izskata un tekstūras izmaiņā. paklājs valkāsies ilgāk, ja savijums būs ciešāks. Protams, ne mazāk svarīgs kvalitātes nosacījums un vai ir apšūts paklājs, kas novērš iršanas procesu.

Heat-set ir termins tekstilrūpniecībā, lai aprakstītu siltuma procesu, kas notiek galvenokārt vai nu tvaika atmosfērā, vai sausā siltuma vidē. Efekts, ko dod process, ir šķiedras, dzijas vai auduma stabilitāte, un, ļoti bieži- lielāku apjomu, grumbu pretestību un temperatūras izturību.

Dzija pēc vērpšanas mēdz pastiprināti mezgloties, taču siltuma fiksācija to novērš. Dziju tinot, vijot, aužot vai adot, mezglošanās rada grūtības, un heat-set dziju nostabilizē.

Heat-set ļoti uzlabo sintētisko un nepārtraukto (BCF) dziju izturību un kvalitāti. Sintētiskajiem materiāliem ļoti bieži izraisa tilpuma palielināšanos, un šī apjoma palielināšanos sauc par beztaras attīstību.

Šis process ir īpaši svarīgs paklāju izgatavošanā, jo paklājam ir jābūt izturīgam un kvalitatīvam, lai tas varētu kalpot daudzus gadus.

Pats Heat-set process

Neapstrādātu dziju ievieto spiediena vai vakuuma tunelī, kas var but līdz 15 m garš. Process notiek temperatūrā starp 110 un 200 grādiem tvaika- gaisa maisījumā un ilgst dažas sekundes. Pēc procesa, kad pavedieni vēl joprojām ir karsti un mitri, tos satin, izžāvē un atdzesē.